Klasa 505 rozpoczyna w Gdyni zmagania o Puchar Polski

Jachty klasy 505 są fascynującymi regatowymi bolidami. Niska masa (127kg), ogromna powierzchnia ożaglowania (z wiatrem do 45m2), klasyczny spinaker i skrzydlaty kadłub. „Pięćsetpiątki” żeglują szybko i dynamicznie, dają załogom ogromną radość i dużą dawkę adrenaliny. Są żwawe i ekscytujące, błyskawicznie wchodzą w ślizg, nadal jednak wybaczają błędy mniej doświadczonym załogom. Ogromna ilość regulacji i ustawień takielunku pozwala na żeglugę w każdych warunkach wiatrowych. Jacht klasy 505 stanowi olbrzymie wyzwanie dla osób zainteresowanych sztuką trymowania jachtów. Na „pięćsetpiątce” naprawdę można nauczyć się sztuki regatowego żeglowania.

Regaty Otwarcia Sezonu odbędą się w Gdyni w terminie 26-27 maja. Organizatorem jest zaprzyjaźniony z klasą 505, gościnny Yacht Klub Stal Gdynia. W planach mamy rozegranie 7 wyścigów, a zapowiada się naprawdę dobra, prawdziwie żeglarska pogoda. W piątek zapraszamy załogi na wieczorne spotkanie integracyjne i tradycyjne już w Gdyni szkolenie regatowe dla początkujących. Rano, przed wyścigami, proponujemy poranną kawę i znane wszystkim Gdynianom pączki. Po sobotnich biegach zapraszamy uczestników na wspólny relaks i wiosenne grillowanie. Będzie to dobra okazja do spotkania się, długich rozmów i wymiany żeglarskich doświadczeń.

Do Gdyni zapraszamy również wszystkich zainteresowanych klasą 505. Regaty są doskonałą okazją, aby poznać jacht i porozmawiać z zawodnikami. Pięćsetpiątkarze chętnie odpowiadają na wszelkie pytania, dzielą się wiedzą i „tajemnymi” ustawieniami. Po wcześniejszych zapisach, istnieje możliwość przetestowania jachtu 505 na wodzie.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Zawiadomieniu o Regatach dostępne na stronie www.int505.pl lub pisząc na adres: dinghypark@gmail.com. Liczymy na to, że zdecydujecie się do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy Sponsorom regat:  Yacht Klub Stal Gdynia, firmie Grawer Group S.C. oraz żaglowni Narwal.

Bez Waszego wsparcia te regaty nie byłby możliwe.

Polskie Stowarzyszenie Klasy 505

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*